• Mavi Yeşil
  • Mavi Yeşil
  • Mavi Yeşil
Emiroğulları İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.

SATILIK İŞYERİ

Gayrimenkul almak hafife alınmaması gereken, son derece ciddi bir iştir. Oldukça büyük miktarda paraların söz konusu olduğu bu alanda yapılacak olan hataların geri dönüşü oldukça zor olduğu gibi, kişi ve kurumlarım yaşayacağı zaman ve para kaybının da telafisi imkânsızdır. Tüm bu noktaları da göz önünde bulundurarak, emlak alım satımında titiz bir ön araştırma yapmak ve güvenilirliği kanıtlanmış, profesyonel emlak firmaları ile çalışmak faydalı olacaktır. Özellikle satılık işyeri arayan kişi ve kurumların yapacakları yanlış seçimler, aynı anda birkaç konuda zarara uğramalarına sebep olabilir. 

 

Bir işyeri alırken öncelikle düzgün bir muhasebe yaparak, kar zarar dengesi hesaplanmalıdır. Yapılacak işle alakalı olarak, seçilen muhitte başarılı olunup olunamayacağı konusunda bir çalışma yürütülmeli, emlak firması ile satılık işyeri konusunda görüş birliğine varılarak işyeri seçimi yapılmalıdır. 

 

Perakende satış ve pazarlama üzerinde çalışan bir kurum için işyeri seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli kriter nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu bir alanda dükkan sahibi olmaktır. Özellikle yaya trafiğinin yoğun olduğu, insanların gezip dolaşmayı sevdiği muhitler satış oranlarını mutlaka yükseltecektir. 

 

Diğer taraftan üretim ya da toptan pazarlamaya yönelik bir iş için daha farklı ölçütler söz konusudur. Hammadde yakınlık, havaalanı ya da otobüs terminali gibi merkezler ile kısa bağlantılar bu tarz kurumların satılık işyeri seçiminde mutlaka göz önünde bulundurulması gereken noktalardır.