• Mavi Yeşil
  • Mavi Yeşil
  • Mavi Yeşil
Emiroğulları İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.

KİRALIK İŞYERİ

Bir işyeri açmak genellikle başlı başına bir emek gerektiren bir durum olduğu için. Bu işyerini açacağın yer kadar çevresi de çok önemli bir husustur. O sebepten kiralık işyeri aramasını yaparken işyerinin içi, çevresi, cadde üzerinde mi? Yapacağın işe ihtiyacı olan kişiler var mı? Çevrede senden başka o işi yapan kişi var mı? Varsa çok mu az mı? Onlar insanların ihtiyaçlarını karşılayacak derecedeler mi? Yoksa onlar yeterli değil ise, senin işyerin ile onların ihtiyaçlarına karşılık verebilecek misin? Gibi durumlara da bakarak seçmek zorundasınız. 

 

O sebepten kiralık işyeri seçimi yaparken bu işi bilenden danışmak ve onun ile araştırmak gerekli. Bu işi bilenler genellikle senin yerine o işi yapabileceğin çevreyi ve de oradaki insanların genel durumunu sana beyan ederler. Sende ona göre ya orada iş yeri açar ya da orada iş yeri açmak yerine o kişilerin önerdiği başka yerleri düşünüp orada açabilirsin. 

 

Kiralık işyeri açacağın zaman o yapacağın işte önemli her işi her yere de açamazsın. Mesela mütevazi ve tutucu bir yere gidip birahane ya da gazino açarsan o işyerini etrafındaki insanlar rahatsız olur ve oranın kapatılması elinden geleni yaparlar. O sebepten bir iş yeri açacağın zaman orada oturan insanların düşünceleri ve de ihtiyaçları da düşünülerek iş yeri açılmalı ki o işyeri tutsun ve sana ekmek parası kazandırsın.